Yanak Eritmek İçin Ne Yapılmalı: Yanakları Zayıflatma Yolları

Yanak Eritmek İçin Ne Yapılmalı: Yanakları Zayıflatma Yolları

Yanakları zayıflatma yolları
Yanakları zayıflatma yolları

Yanaklardaki yağlar estetik açıdan kötü bir görüntü oluşturur. Bu görüntünün giderilmesi için beslenme düzenine dikkat edilmesi ve fazla kilolardan kurtulmak gerekir. Ancak fazla kilolar söz konusu olmadığında da yanaklarda yağ birikimi olabilir. Bu durumda estetik çözümlere başvurulur. Estetik uygulamaların yanı sıra yanakları eritmek için bazı önerilere de uyulması tavsiye edilir.

Yanaklar nasıl zayıflar:

– Yanak bölgesinde iskeleti saran yumuşak yüz dokuları vardır. Bu dokular mimikleri oluşumunu sağlayan hassas ve yumuşak bir yapıdan oluşur. Doku altında kaslar da vardır. Zamanla bu kasların gevşemesi ve sarkması da yanaklarda yağ birikmesine neden olabilir.

– Bazen vücuttaki su ve sıvı eksikliği yanakların şişmesine neden olabilir. Tuz tüketiminin fazla olması da vücutta ve yanaklarda şişliklere neden olabilir.

– Bazı minerallerin ve vitaminlerin eksikliği de yüzde şişliğe neden olmaktadır. Bu nedenle beslenme düzenine dikkat edilmeli ve gerekli tüm vitamin ve mineraller alınmalıdır. Aşırı karbonhidrat, yağlı gıdalar, kola ve gazlı içecekler ile işlenmiş gıdalar, şekerli besinler tüketilmemelidir.

– Çay ve kahve gibi kafeinli içeceklerin tüketilmesi vücudun susuz kalmasına neden olabilir. Bu nedenle tüketilmemesi önerilir.

– Bazı tıbbi durumlar da yanakların yağlanmasına neden olabilir. Hipotiroidi, böbrek hastalıkları, sinüs enfeksiyonu, alerji ve diğer birçok sağlık sorunları vücutta şişliklere sebep olabilmektedir.

Yanaklar nasıl erir?

– Her gün düzenli olarak en az 2 litre su tüketilmelidir.

– Sağlıklı ve dengeli bir beslenme planı oluşturulmalıdır. Taze meyve, sebze, lahana ve fındık gibi besinler beslenme düzenine eklenmelidir. Yağ metabolizmasını hızlandıran ve karaciğer detoksuna yardımcı olan sebzeler de bol bol tüketilmelidir.

– Tuzu tüketimi azaltılmalıdır.

– Kalsiyum yönünden zengin besinler de tüketilmelidir. Somon ve sardalya ile susam ve ıspanak, brokoli kalsiyum açısından zengin gıdalar arasındadır.

– Daha az karbonhidrat ve şeker tüketilmesi önerilir.

Yanakları eritmek için egzersizler: Yanak eriten hareketler

– Günlük egzersiz genel sağlık açısından faydalıdır. Her gün 30 dakika kadar kardiyovasküler egzersizler yapılabilir. Bu egzersizler genel kilo kaybının yanı sıra yanakların da zayıflamasına yardımcı olacaktır.

– Yüz egzersizleri de düzenli olarak yapılabilir.

Egzersiz 1

– Dudaklar “o” şeklinde açılır. Yanaklar içeri doğru çekilir. Bu şekilde 10 saniye durulur. Ardından dudaklar ve yanaklar serbest bırakılır. Egzersiz 10 tekrar şeklinde yapılmalıdır.

Egzersiz 2

– Yanaklardaki yağların azaltılması için gülümse egzersizi de yapılabilir.

– Dudaklar açılmadan gülümsenir. Olabildiğince geniş bir gülümseme mimiği yapılmalıdır. Bu şekilde yanak kaslarının çalışması sağlanır.

– Hareket 10 kez tekrar edilmelidir.

Egzersiz 3

– Gargara egzersizi yanak kaslarının çalışmasına yardımcı olan en etkili egzersizlerden biridir.

– Ağız içerisine hava alınır. Ardından sol yanağa alınır. Dudaklar büzülerek havanın dışarı çıkması engellenir. Bu hava sol yanaktan sağ yanağa geçirilerek gargara şeklinde ağız içerisinde gezdirilir. 10 saniye devam edildikten sonra hareket tekrar edilir. Günde 10 kez tekrar edilmesi yeterlidir.

Yanak egzersizleri ve genel kardiyovasküler egzersizler yanaklardaki kilolardan kurtulmak için en etkili çözümdür. Ayrıca sağlıklı ve dengeli bir beslenme planına da uyulmalıdır. Daha çok sebze ve meyve ağırlıklı bir beslenme planına uyulması vücutta yağ birikmesini engeller. Yağlı ve kızartma besinlerden uzak durulmalı daha çok sebze tüketilmelidir. Su tüketimine de dikkat edilmesi önerilir. Her gün düzenli olarak 3 litre su içilmesi önerilir. Sıvı tüketiminin artırılmasının yanı sıra tuz ve şeker tüketimi de mutlaka sınırlandırılmalıdır. Eğer yanaklarda yoğun yağ birikimi ve sarkma varsa estetik çözümler için bir estetik cerraha başvurulabilir.

“Yanak Eritmek İçin Ne Yapılmalı: Yanakları Zayıflatma Yolları” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir